top of page

איך הלכה למעשה מתבצע תהליך עבודה של עיצוב פנים בשיפוץ דירה?

תהליך שיפוץ של דירה יכול להיות מתיש, מורט עצבים ולהרגיש כאין סופי.

כולנו רוצים להגיע לרגע שניתן להרים רגליים, לנוח, להרגע ולהנות מהתוצאה המוגמרת של בית חלומותינו, יחד עם זאת אי אפשר להתעלם מהדרך ורצוי להקדיש לה המון תשומת לב וללמוד ממנה.

חשוב מאוד לדעת לאן אתם נכנסים, היכן בדרך המעצבת מלווה אתכם ובמה זה כרוך.

בפרויקט בו שיפצנו דירת אירוח תהליך העבודה התבצע כדלקמן: > בשלב הראשון הגיעה מודדת לדירה ומיד לאחר קבלת התוכניות נפגשנו הלקוח ואני לתכנן את הפרוגרמה. דיברנו על צרכים, רצונות, ובאופן מתבקש גם על תקציב ולוחות זמנים - זוהי הדרך בה אני מאמינה שצריך לנהל פרויקט. לפעמים צריך לדבר גם על דברים שפחות אוהבים ואם מדייקים את עצמנו חוסכים הרבה שינויים בהמשך - תקציב הוא אחד מהגורמים המניעים לשינויים בתוכנית כזו או אחרת.

> את המידע שהוצף בפגישה עיבדתי לכדי 3 אופציות נבחרות לתוכניות העמדה אותם + לוח השראה look&feel אותם שיתפתי עם הלקוח וחיכיתי לשמוע מה דעתו.

ביקשתי ממנו לשתף את המידע בקרב הורים ומשפחה, כאלה שחוו שיפוץ דירה בעבר. עברנו על מקצה שיפורים והמלצתי היכן ניתן לחסוך כדי לעמוד בתקציב המדובר.

בתמונה מטה - לוח השראה למטבח

> בשלב הבא בחרנו את התוכנית הנבחרת ולאור המצב בשטח, היו לי חששות לגבי שבירת קירות מסוימים (כיוון שהדירה מאוד ישנה) וביקשתי את חוו"ד של קונסטרוקטור שהגיע למקום ואישר את תוכנית ההריסה והבניה. בשיפוצים של דירות ישנות כלל better safe then sorry - עומד בראש מעייני לפני הכל.


> בין לבין בחרנו חיפוי ריצוף, אביזרי סניטציה.

> סט תוכניות לקבלן הוכן לביצוע העבודות במקום ובנוסף גם כתב כמויות.


> ערכנו מרכז קבלנים - נפגשנו עם כולם כדי להכיר להתרשם ולהסביר את מהות העבודה במקום. כל קבלן קיבל את התוכניות לביצוע ותמחור הפרויקט לפי מסמך כתב הכמויות - אותו הגיש ללקוח. > אחרי התייעצות, הלקוח בחר את הקבלן שהכי התאים למשימה, חתם מולו חוזה והתחלנו לעבוד>>>

> עברנו יחד בשטח על תוכניות שהודפסו וניתלו. דיברנו על לו"ז וחלוקת משימות והנחיות חשובות לפעולה. > נפגשנו בנקודות ציון חשובות בדירה תוך כדי עבודה - ביקורת חשמל, אינסטלציה.

> בין לבין ערכנו פגישות בחירת מטבח, שיש, ריהוט, תאורה.


> תוך כדי תנועה עניין התקציב השתנה כך שהבית עבר מהפך מלא ונוספו משימות חדשות לקחת בחשבון ובנוסף תוכניות שתוכננו שונו, נתקלנו בסגר בשטחים, בחגים, בביקורת של חברת חשמל ובאי אילו "משברים". > נפגשנו ליום התקנות שכלל הנחיות למתקין בהתאם לפריסות שקיבל. > השווצנו ועכשיו… פתוח לאירוח (בתמונות -לפני ואחרי)


שיפוץ דירה טומן בחובו המון בלת"מ, וכדי לעבור אותו בהצלחה, צריך המון אורך רוח סבלנות וידיעה שיהיו תוך כדי תנועה גם שינויים. אני מציעה לכל אורך הדרך להתייעץ עם המעצבת וליידע אותה לפני עריכה של שינויים טרום ביצועם - שת"פ הוא תנאי הכרחי להצלחה של כל פרויקט.תמונות מתהליך העבודה לאורך כל הדרך ניתן לראות אצלי באינסטגרם (highlight - All the way). https://www.instagram.com/stories/highlights/17999143420388919/

או באתר שלי כאן:


יש לכם דירה להשקעה ואירוח/ קבלן/ יד2 שזקוקה לשירות תכנון ועיצוב/ הוםסטיילינג?

מוזמנים לדבר איתי. ליאת 052-5999679

83 צפיות0 תגובות

コメント


bottom of page