חיפוש
  • liatmalkadesigns

10 טיפים לבית מעוצב פרקטי ומזמין

שמחה לשתף אתכם בכתבה שהכנתי ל "סוגרים הכל לדירה" - 10 טיפים לבית מעוצב, פרקטי ומזמין.

מוזמנים לקרוא, להתחדש ולשתף❤️⁩טיפ 1: התחילו מהתחלה - דלת הכניסה: דלת פלדלת ישנה במצב אבוד יכולה בקלות להפוך לדלת מהממת לפתח ביתכם. שייפו היטב, נקו את המשטח, צבעו בצבע האמרייט/המארטון, הדביקו עם סופר7, קרניזים על הדלת ופרופילים מסביב לה ואתם מסודרים. אופציה נוספת היא להדביק טפט (כדאי להיעזר בבעל מקצוע אם לא יודעים איך).

טיפ 2: פונקציונאליות - לכולנו יש בבית חפצים בעלי ערך רגשי אך בלתי שמישים ותופסים מקום. שחררו /אפסנו/ מכרו אותם ופנו מקום לריהוט פונקציונלי הרבה יותר כגון הדום שמכיל אחסון. כך גם תנקו את הבית מעומס מיותר וגם תייצרו פרקטיות, נוחות ואנרגיה נעימה.

טיפ 3: טפחו את קירות ביתכם - צבע מייצר אווירה. העזו להשתמש בצבעים או באפקטים נועזים, שמעניקים לחלל אופי וחום. לחילופין, ניתן גם "להלביש" קיר בטפט דקורטיבי, חיפויי קירות מאבנים/עץ או תלת מימד. כך גם תתחמו אזורים שונים בבית וגם הקירות לא יישארו עירומים. ואם כבר בקירות עסקינן, אומנות היא הנשמה של הבית - השקיעו ביצירות ייחודיות לתלות עליהם. זו לא חייבת להיות השקעה כספית ענקית. יכולים, למשל, להיכנס לבנק תמונות/ אטסי, למצוא פרינט שאהבתם, להדפיס בעצמכם, למסגר במסגרות מושקעות ולתלות בקומפוזיציות מעניינות. 

טיפ 4: אלוהים נמצא בפרטים הקטנים - אקססוריז מוסיפים סטייל ושיק לבית. חשוב להוסיף אותם במידה ובצבעים, שישתלבו עם שאר החפצים בחלל. 

טיפ 5: מחזור/קיימות -"הזבל שלך הוא האוצר של האחר"- יד2 מלאה בפריטים יפים ומיוחדים, שניתן לשדרג באמצעים פשוטים ולמקם ליד פריטים חדשים. כך גם תחסכו בהוצאות וגם תוכלו ליצור מראה שיקי ומרענן של חדש ליד מחודש. 

טיפ 6: טקסטיל – כריות, ווילונות עושים את ההבדל, הן ברמת הצבעוניות והן ברמת הטקסטורה. מעבר להיות הווילונות מסנני אור, הם פריט עיצובי המשווה לחלל מראה מרווח ויוצרים אוירה אינטימית. כריות עשירות בטקסטורה ובמרקם מגוון יוצרות אף הן עניין, ביתיות ונוחות. 

טיפ 7: ירוק הוא האוויר שאתם נושמים - עציצים מכניסים חיים הביתה. דאגו להכניס לביתכם אלמנטים חיים, כך הטבע יהיה אתכם בביתכם.


טיפ 8: השמיים הם הגבול ובבית השמיים הם התאורה - לעיתים קרובות  נגמר התקציב כשמגיעים לבחור תאורה, לכן היערכו מראש וחפשו גופי תאורה מיוחדים, שנותנים את הטאץ' שאתם אוהבים, אופי התאורה משלים את האווירה.

טיפ 9: הרצפה היא האדמה עליה אתם דורכים ולא משנה אם היא עשויה מלבנים, פרקט או שיש, שטיח עושה את כל ההבדל וממלא את החלל בחמימות ותחושה ביתית. לחלל המרכזי בחרו בשטיח גדול יותר מהספה. כך החלל ייראה גדול יותר.

טיפ 10: מי לא נכנס עם הטלפון שלו לשירותים - הפכו את חדר השירותים לחדר שנעים להיות בו. פזרו ריחנים, תלו תמונות, צבעו קירות כדי שירגיש חלק חשוב ונעים מן הבית.10 צפיות0תגובות

Contact Me

רוצים להיות איתי בקשר?

  • Instagram Icon
  • Facebook Icon

© All rights reserved to LIAT MALKA 2019