top of page

יריד צבע טרי 2024

צבע טרי, יריד האמנות והעיצוב של ישראל, מתקיים מדי שנה  בתל אביב והשנה בתאריכים ה 8 -3 ביולי, מרכז הספורט העירוני, שטרית 4, תל אביב. היריד עושה כבוד לאמנים ויוצרים ישראלים ופתוח לציבור הרחב, בשנים האחרונות בתשלום סימלי בהזמנת כרטיס מראש. היריד מציג בנוסף חממה של אמנים צעירים, את פרויקט החברתי - גלויה הסודית, הפנינג ושיח. כבכל שנה, היריד יפגיש בין הקהל הרחב לבין אמנים ומעצבים מוכרים ומבטיחים, ויאפשר רכישת עבודות מקוריות של מיטב היוצרים הישראלים המקומיים.


לרב אני מנסה לפקוד אותו כל שנה ולרענן את האמנים החדשים אצלי בראש  וכך לצרוך גם אומנות מקומית. חלק ניכר מהפרויקטים השנה מביעים התייחסות למצב. מתחם הגלריות והפרויקטים מציג אמנים מצפון ומדרום המדינה, ותערוכות שעוסקות בחוסן ותקווה, לצד אלו יציג היריד גם תערוכה של עבודות המתייחסות ישירות לשבעה באוקטובר.


בכתבה זו אתייחס ל 3 מעצבות ישראליות במתחם עיצוב טרי - מהם התלהבתי אישית - המציגות פריטי עיצוב, תאורה, קרמיקה ומספקות תמונת מצב עדכנית של עולם העיצוב העכשווי בישראל.נעה בעלת סטודיו לעיצוב קרמי, מעצבת גופי תאורה, אגרטלים ועציצים. 

כל גופי התאורה שלה מזכירים לי סוכריות צבעוניות מעוטרות שכל אחת מהן מכניסה אופי וחיים לחלל. 

לגמרי שינוי מרענן בעולם התאורה. התאהבתם גם? ניתן לרכוש בSAGA.

לעוד "סוכריות קופצות"- בלינק כאן:


LUVATON DESIGN

טליה לובטון היא מעצבת תעשייתית צורפת ואמנית מלאכת עור. 

ביריד תציג לובטון את קולקציית כדי העור שהוצגה בתערוכות ברחבי העולם ועוד שתי קולקציות של ארנקים ומגשים שפיתחה במיוחד עבור צבע טרי.

לובטון לוקחת את העור ועושה עליו מניפולציות. הגוונים של הכדים מבוססים על צבעוניות של העור כחומר גלם וכל תהליך שהוא עובר - מתיחה, שיזוף, שריפה, השרייה במים וכדומה.

חייבת לציין שהתאהבתי מיד. טליה עושה כבוד לתכונות החומר הטבעי ומדגישה את נוכחותו...

כל פרי יצירתה, ניתן להשיג אונליין באתר שלה.

לראות עוד איך התהליך קורה :סטודיו יערה נוסבוים

יערה נוסבוים מעצבת תעשייתית, תציג את סדרת The Ball Dolls, בובות ידידותיות לסביבה המודפסות במדפסת תלת מימד מחומרים אקולוגיים וממוחזרים, מזוזות, פמוטים ועכשיו גם קולקציה של מתלים סופר מקורית בהשראת אוצרות הים. ממש מגניב! אם התאהבתם גם, אפשר להשיג בטולמנס ובסוהו.

לראות עוד מתהליך היצירה:ביריד צבע טרי 2024 ישתתפו כ-40 תערוכות גלריות ופרויקטים אוצרותיים, פרויקטים מיוחדים ופרויקטים חברתיים, וכן רצועת הפרפורמנס צבע טרי !LIVE, עם מיצגים שיתקיימו לאורך כל ימי היריד,ובמתחם העיצוב את האמנים היותר מוכרים: עבודות המתכת מסטודיו fe, הסטודיו וחנות למוצרי נייר PULP יציגו פסלי טוטמים משאריות נייר, גופי תאורה החדשים יופיטר מבית ויהי, הריהוט המוקפד של ארקו קולקשיין, המסיכות המגניבות ומנורות התאורה החדשות של צחי נבו, יצירות השבט של טל בטיט מקרמיקה עוד עוד ועוד…


עקבו אחרי השבוע פה באינסטגרם https://www.instagram.com/liatmalka_only_live_once/

ותראו המון תמונות מהתערוכה. LIVE ותבואו! אין כמו מראה עיניים.

אומנות ויצירה עושים טוב על הנשמה וכדי לשרוד במציאות הנוכחית לפעמים צריך קצת לקחת רגע לעצמנו ולהטען מחדש באנרגיה... עד שכולם יחזרו הביתה במהרה.


*כל התמונות בכתבה מאתרי היוצרים.

46 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page