top of page

מגמות חדשות בעיצוב הבית בהשפעת נגיף הקורונה

עודכן: 22 במאי 2021


התקופה האחרונה גרמה לכולנו להפוך את הבית לשחקן המרכזי בחיינו. שהינו בו הרבה מעל 24 שעות ברציפות, פחות יצאנו לחיק הטבע או לחופש ובעיקר בדקנו כמה אנחנו מתחברים למקום שבו אנחנו אמורים להרגיש שייכות והכי בנוח עם עצמנו. מכאן עלו וצמחו כמה מגמות שמובילות את השינוי בעיצוב פנים בעולם ואלה הם:


סביבת עבודה בייתית

אחרי המגיפה גילינו שלעבוד מהבית בשלט רחוק זה אפשרי בהחלט וכדי לא להשתלט על הסלון או על שולחן פינת האוכל יש לייצר בבית פינת עבודה שתשרת את מטרה זו ותעניק לנו נוחות בחיי היומיום.

לצורך כך ניתן להציב שולחן צף/ מתקפל בנישה קיימת או לייעד מקום שאינו מנוצל כראוי.

בצורה זו תהיה לכם עמדה משלכם בדיוק כמו במשרד - עם הנייד,הניירת וכיוצב'.


מנימליזם וארגון המרחב הביתי

סידור נכון של פריטים במקום המיועד להם מפנה חלל המאפשר תנועה בצורה נוחה וחופשית יותר ומקל על אורח החיים, תכלס, אין צורך ממשי באגירה שאין לה שימוש. החשיבות שיש בחללים נפרדים לפעילויות שונות וחלוקה נכונה של חללים גורם לבית שלנו להיות פונקציונאלי יותר. ניתן לעשות זאת ע"י "קירות" מקורות/ משרביה וכו' שיתחמו אזורים ועדיין ישמרו על מראה פתוח.


עיצוב מבואה בכניסה לבית

נראה דגש מחודש על העיצוב של החללים שמהווים מעבר ביניים בין הפנים לחוץ, הם יגדלו ויהפכו לפונקציונליים הרבה יותר.

ההתאקלמות הראשונית בבית גורמת לקחת רגע נשימה, להניח את הדברים, לחלוץ נעליים ולהשתייך לשקט הפנימי של עולמנו.


חיבור לטבע

חיבור חזק יותר לטבע בתקופה זו הפך להיות חיוני. כדי שבתים יהיו מקומות מפלט ובטיחות, עלינו לבחור צבעים המקדמים נוחות ורווחה .חיבור זה לטבע הוא הרכב עשיר של צבעים, טקסטורות, ריחות, שינויי טמפרטורה, תצורות חלל ותחושות המשפיעים על הדרך בה אנו מרגישים.

שימוש בחומרים טבעים,צבעי קיר נושמים ומינרלים, הכנסת קירות ירוקים, שימוש בעץ תורמים לבריאותינו.


עיצוב בהשראת בית מלון

עקב המצוקה הגוברת לחו"ל, צימרים, חופש, בעלי בתים מחפשים דרכים לגרום לבית להרגיש כמו בחופשה ומעדיפים לעצב חדרי אמבטיה דומים לספא ומקומות למנוחה המקבלים רמזים מעולם התיירות והאירוח.


שימוש בטכנולוגיות מתקדמות

השימוש בטכנולוגית "בית חכם" צובר תאוצה בעולם ובארץ אט אט.בית חכם היא מערכת שליטה ממוחשבת במערכות הבית, כגון תאורה תריסים, מיזוג, השקיה, מערכות סאונד ועוד.הטכנולגיה הנ"ל מקלה על חיינו וגורמת לנו פחות לבוא במגע ידני עם משטחים.מערכות סולריות אף הן חסכוניות וידידותיות לסביבה.


שני האספקטים היותר חשובים במגמות השינוי בבית ובסביבתנו,אותם נחווה בהדרגה אט אט עם זמן הם:


רכישה מעסקים מקומים

משבר הקורונה לימד אותנו שיש צורך ליצור כלכלה עצמאית. גידול ויצור מקומי חיוני להגברת העצמאות הכלכלית ויש לטפח ולעודד תעשיה מקומית כחלק מתרומה לקהילה. פחות להיות לוי בגורמי חוץ (פחות רכישות מסין).


WELL BEING

בשנים האחרונות המושג WELL BEING - איכות חיים תופס תאוצה בעולם כולו. איכות חיים בא לידי ביטוי בהשקעה בעצמנו - בתזונה, ספורט (מדיטציה) ובעיצוב הבית שלנו. החיבור בין הגוף לנפש הוא מכלול וגם בו יש להתחשב בעיצוב הבית - מתן מענה לטיפוח הנפש והגוף וכך גם לנוחות יגרום לכם להרגיש טוב יותר בבית שלכם:

הוספת תאורה טבעית נכונה, הכנסת הטבע, חלוקה נכונה של חללים ושימוש בפריטים השייכים לכם.

או כמו שאלברט אינשטיין אומר:

Look deep into nature, and then you will understand everything better.


נהנתם? קדימה.. זה הזמן להתחיל לעשות משהו טוב עבורכם ועבור הקהילה.

45 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page